Jesteś z Polski i chcesz przyjechać na III Turystyczny Zjazd Pogórzański? Polecamy zorganizowany wyjazd z jeszcze “pachnącymi świeżością” przewodnikami ze Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie.
Wystarczy stawić się o godz. 15.30 z biletem w ręku na peronie odjazdu pociągu, PKP Kraków Główny, w piątek 19 czerwca.
19-20-21 czerwca 2009
III TURYSTYCZNY ZJAZD POGÓRZAŃSKI
Bacówka na Jamnej, 19-20-21 czerwca 2009r.
“Ze smakiem i muzycznym taktem”.

Trzy dni i dwie noce świetnej turystycznej imprezy, smak prawdziwego turystycznego spotkania na Pogórzu Karpackim.

 • Nasza inicjatywa skierowana jest do każdego kto:
  * chce być może pierwszy raz w życiu odwiedzić tak kultowe dla wielu turystów miejsce jakim jest Jamna;
  * poznawać Pogórza, bo uważa, że region jest ciekawy i warty tego by go odkrywać;
  * wziąć udział w wyjątkowej imprezie turystycznej, III Turystycznym Zjeździe Pogórzańskim,
  * uczestniczyć w slajdowiskach, konkursach, koncertach, biegach na orientację… i w związku z tym wszystkim dobrze się bawić!
 • Na wyjeździe zapoznamy Was z topografią, przyrodą, etnografią, historią Pogórza Rożnowskiego. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie, ponieważ w planie są:
  * wycieczki po Pogórzu Rożnowskim, wyjście na Jamną, Bukowiec, Falkową, otwarcie nowego odcinka szlaku PTTK z Bruśnika do Siekierczyny,
  * udział w piątkowej nocy slajdowisk, w tym z wyprawy w Pamir, do Bułgarii w Bieszczady Ukraińskie, z samotnego przejścia głównym szlakiem beskidzkim.
  * koncerty, w tym koncert “W górach jest wszystko co kocham”, w wykonaniu grupy “Pelton”.
  * przeżycia wizualne: perspektywiczne panoramy na Pogórze i okoliczne szczyty Beskidzkie,
  * oraz cała mnogość atrakcji o których można się przekonać będąc z nami :)
 • Plan ramowy:

 • I dzień (piątek). Przejście piesze, Jastrzębia - Rosulec (516m) - Jamna (530m), 2 godz.
 • II dzień (sobota): Jamna - Siekierczyna - Bruśnik - Jamna, 5 godz. plus biegi na orientację, ok. 1,5 godz., udział w III Zjeździe Pogórzańskim na Jamnej,
 • III dzień (niedziela): Jamna - Bukowiec, rez. Diable Skały - Falkowa - Bobowa, 5 godz.
 • Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, jeżeli znajdzie się choćby jeden chętny uczestnik!

  Uwagi organizacyjne:
  Wyjazd: pociągiem z Dworca PKP, Kraków Główny w piątek, 19 czerwca o godz. 15.48. Tarnów 17.08, PKS 17.30 Tarnów - Jastrzębia.

  Jak nas rozpoznać: pojawimy się na peronie odjazdu o godz. 15.30. Znakiem rozpoznawczym będą czerwone polary i/lub bordowe swetry.

  Koszty: PKP Kraków - Tarnów, Bobowa - Kraków, bilet grupowy, cena 7,50zł + 9,50zł = 17zł. Przejazd PKS-em Tarnów-Jastrzębia, 8zł. Noclegi we własnych namiotach 5zł*dwie noce = 10zł

  W sumie, trzy dni imprezy: 35zł. Wstęp na Zjazd Pogórzański, slajdowiska, koncerty, bieg na orientację bezpłatnie.

  Istnieje możliwość rezerwacji noclegów w bacówce na Jamnej po wcześniejszej rezerwacji, 014-665-41-18. Liczba wolnych miejsc mocno ograniczona.

  Porady dodatkowe:

  Ubiór.

  Należy zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz coś od deszczu. Na nogi wkładamy turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Polecamy ubrać się “na cebulę”, czyli tak, aby mieć na sobie kilka warstw odzieży; zawsze wtedy można coś ściągnąć gdy zrobi się cieplej, a potem ubrać gdy się ochłodzi. Jeżeli macie ochraniacze na spodnie to je weźcie - mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie. Mogą przydać się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe. Dobrze jest mieć też rzeczy na przebranie po całym dniu wędrówki, zwłaszcza sadały. Zapasowe, suche skarpetki są przyjemną odmianą po ich całodziennych, nieraz już przemoczonych poprzedniczkach.

  Jedzenie.

  Na pierwszy dzień przygotujcie sobie kanapki - każdy według potrzeb (w górach chce się jeść!). Pamiętajcie o czymś do picia (bezalkoholowym) - najlepsza jest gorąca herbata w termosie i półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę.

  Na sobotę i niedzielne śniadanie weźcie półprodukty, czyli chleb i coś do chleba (ale nie pasztet, prosimy!) w ilościach wystarczających na śniadanie oraz na kanapki na drugi dzień. Na drogę nieodzowne są słodycze typu czekolada, cukierki etc. - dodatkowy zastrzyk energii zawsze może się przydać. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą herbaty lub/i kawy. Dobrze mieć swój kubek. Zupki chińskie dla amatorów dań w proszku jak najbardziej wskazane.

  Zabierzcie śpiwór i namiot. Na pewno przyda się scyzoryk lub inny nóż i łyżka. Pamiętajcie o latarce! Nie zapomnijcie też leków, które musicie regularnie zażywać oraz podstawowej apteczki (m.in. środki od bólu głowy)

  Nawet najwygodniejsze buty potrafią zdradliwie obetrzeć w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego zapakujcie kilka plastrów z opatrunkiem. Bandaż elastyczny jest również wskazany.

  Gitara bądź inne instrumenty grające (no może z wyjątkiem pianina) są zdecydowanie pożądane na wieczór - jeśli tylko możecie - bierzcie!

  Jeżeli nie jesteście ubezpieczeni - należy wykupić co najmniej 2-dniowe ubezpieczenie (w każdym biurze podróży).

  No i na koniec uwaga czysto techniczna: choć często pakujemy się w ostatniej chwili i w pośpiechu dobrze jest zapakować sobie wszystko do reklamówek. Nie ma gorszej rzeczy niż przemoczone wszystkie rzeczy w plecaku!

  Zgłoszenia na wyjazd prosimy kierować do przewodników prowadzących grupę.

  Wpłaty na bilet grupowy w wysokości 17zł należy dokonywać najpóźniej do środy 17 czerwca, do godz. 17.00. Aby ustalić formę wpłaty na bilet prosimy o kontakt z Justyną Kobielą. Można również zakupić indywidualnie.

  Wyjazd prowadzą:
  Justyna Kobiela, justynakobiela@gmail.com, gg 8198252, tel. 604223154
  Wojtek Witek, wojtekwitek2@wp.pl, gg 8020703, tel. 604260717
  Kamil Bandrowski, kamil@bandrowski.pl.

  Więcej na temat III Zjazdu Pogórzańskiego na stronie www.zjazdturystyczny.pogorza.pl.
  Jeżeli nie możesz jechać z nami w piątek, zachęcamy do indywidualnego zorganizowania grupy znajomych na Jamną.

  Polecają:
  www.skpg.krakow.pl
  www.e-gory.pl
  www.cotg.pttk.pl

  Kontakt z organizatorami III Turystycznego Zjazdu Pogórzańskiego: tel. 691-856-577.